Hakkımızda

1991 yılında Sn. Hüsnü TİRYAKİ tarafından İstanbul ‘da kurulan Vira Ticaret ve Kimya Sanayi Limited Şirketi 1997 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde üretim faaliyetine başlayıp attığı emin adımlarla sektöre damgasını vurarak Türkiye ‘nin önde gelen Masterbatch üretici firmalarından biri haline gelmiştir.

İlk olarak 1997 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde 1000m² kapalı alana sahip tesisinde Mono ve Tailor-Made Masterbatch üretim faaliyetine başlayan Vira, 2001 yılında Çorlu’da kurduğu yeni fabrikasında Mono Masterbatch üretimine devam etmiştir. Bu dönemde Mono ve Tailor-Made Masterbatch üretimi birbirinden ayırmıştır.

Vira; 2005 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Tailor-Made Masterbatch üretim faaliyetini, aynı sanayi bölgesindeki yeni tesisine taşımıştır.

Yeni yatırımlarla büyümeye devam eden Vira, 2009 yılında 3. Fabrikasını Gaziantep’te hizmete açmıştır. Türkiye Makine Halı Endüstrisinin kalbinin attığı yerde kurulan fabrikamız, müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha yakından çözüm ulaştırmaktadır.

Vira toplam 24.200 m² Kapalıı Alana sahip 3 Fabrikasında 27.000 Ton/Yıl Masterbatch (Mono ve Tailor-Made) üretimi yapma kapasitesine sahiptir. Çerkezköy ve Gaziantep ‘teki tesislerinde sahip olduğu zengin arşivleri, müşterilerine en etkin şekilde hizmet verebilmesini sağlamaktadır.

Vira, hizmet odaklı yaklaşımı ile müşterilerine satış öncesi verdiği teknik desteği satış sonrasında da sürdürmektedir.

 

 

© 2012 Viracolor Masterbatches